Skip to content

65a Jackson AveLittle Falls, NJ 07424

Built 2006

Last Sale Price
$329,000
Last Sale Date
Jan 20, 2017

Property Information

Block42
Lot20
QualifierC0001
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class29
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,602
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,000
39%
Improvement Value:$202,200
61%
Total Assessment$332,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,119+2.0%
2024$10,906+1.2%
2023$10,780+1.9%
2022$10,584+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$329,000

To:

Sq Ft1,602DeedBook 3012, Page 171

Property Built

Built

Year Built: 2006