Skip to content

46 Welshs La

Somerset, NJ 08873

Church/Charitable

Last Sale Price
$386,250
Last Sale Date
Jan 4, 2017

Property Information

Block69
Lot4
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityFranklin Twp
Tax Map Page5001

Building Details

Building Class10
Description1SF
Dwellings1
ZoningR10H
Sq Footage1,548
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$368,300
63%
Improvement Value:$216,800
37%
Total Assessment$585,100

Sale
$386,250

From:

To:

Sq Ft1,548DeedBook 6934, Page 2870Recorded1/12/2017