Skip to content

19 4th Ave

Branchville, NJ 07826

Vacant Land

Last Sale Price
$15,000
Last Sale Date
Jul 1, 2019

Property Information

Block137
Lot9
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page2106

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningAR
Sq Footage---
Acreage1.73

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$72,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,141+3.1%
2024$2,077+5.7%
2023$1,966+2.9%
2022$1,909+2.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$15,000
DeedBook 3523, Page 182Recorded7/5/2019

Property Sale

SaleMulti
$50,000
DeedBook 2996, Page 297

Property Sale

SaleMulti
$29,000
DeedBook 2390, Page 300