Skip to content

77 Beemer Church Rd

Branchville, NJ 07826

Built 2001

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 5, 2016

Property Information

Block37
Lot4
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page9.02

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage2,877
Acreage6.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$128,800
36%
Improvement Value:$229,500
64%
Total Assessment$358,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,656+3.1%
2024$10,337+5.7%
2023$9,782+2.9%
2022$9,502+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2001