Skip to content

910 Fairview Lake Ln

Blairstown, NJ 07825

Built 1900

Last Sale Price
$55,000
Last Sale Date
Aug 24, 2011

Property Information

Block2501
Lot43
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityStillwater Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class17
Description2SF-L
Dwellings1
ZoningR5A
Sq Footage1,156
Acreage3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,000
60%
Improvement Value:$63,800
40%
Total Assessment$158,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,761+3.3%
2024$5,577+5.5%
2023$5,286+3.7%
2022$5,096+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook 3276, Page 995

Property Built

Built

Year Built: 1900