Skip to content

912 Fairview Lake Ln

Blairstown, NJ 07825

Built 1988
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 9, 2003

Property Information

Block2501
Lot44
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityStillwater Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class17
Description1SF-LOG-MRT BLD
Dwellings1
ZoningR5A
Sq Footage1,107
Acreage1.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,000
41%
Improvement Value:$113,000
59%
Total Assessment$193,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,002+3.3%
2024$6,778+5.5%
2023$6,425+3.7%
2022$6,193+4.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988