Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Fairview Lake La
Blairstown, NJ 07825
Church/Charitable
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 20, 2000
Property Information
Block2501
Lot62
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityStillwater Twp
Tax Map Page25
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR5A
Sq Footage---
Acreage9.12
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$99,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$99,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2003 | $1,072 | +7.4% |
| 2002 | $998 | +3.1% |
| 2001 | $968 | +3.2% |
| 2000 | $938 | +3.7% |
Property History
No events match the selected filters.