Skip to content

1625 Rt 565

Sussex, NJ 07461

Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block341
Lot10
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page0000

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$37,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,509+22.5%
2024$1,232-13.7%
2023$1,427+0.4%
2022$1,421-51.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0