Skip to content

5 Meadow Lane

Vernon, NJ 07462

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 16, 2016

Property Information

Block485
Lot1
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page19F

Building Details

Building Class16
Description1S FV R 2BG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,512
Acreage0.56

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$280,000
60%
Improvement Value:$186,600
40%
Total Assessment$466,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,857+0.9%
2024$9,765-0.1%
2023$9,775+4.1%
2022$9,387+11.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986