Skip to content

2 Clover Ln S

Vernon, NJ 07462

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 31, 1985

Property Information

Block487
Lot19
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page19E

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,173
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$174,300
55%
Improvement Value:$140,600
45%
Total Assessment$314,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,867+1.2%
2024$7,776+12.7%
2023$6,902+4.7%
2022$6,592+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968