Skip to content

4 Clover Ln

Vernon, NJ 07462

Built 1965

Last Sale Price
$131,900
Last Sale Date
May 1, 1987

Property Information

Block487
Lot20
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page19E

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,493
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$173,700
51%
Improvement Value:$164,000
49%
Total Assessment$337,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,373+0.8%
2024$8,303+8.0%
2023$7,685+4.3%
2022$7,368+5.3%
Property History

Property Sale

Sale
$131,900
DeedBook 1460, Page 8

Property Built

Built

Year Built: 1965