Skip to content

2090 Lakeside Dr W

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 20, 2022

Property Information

Block500
Lot17
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page20E

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,055
Acreage0.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$453,500
70%
Improvement Value:$191,600
30%
Total Assessment$645,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,744+3.4%
2024$15,231+8.8%
2023$14,005+2.7%
2022$13,641+5.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968