Skip to content

24 Greenhill RoadHamburg, NJ 07419

Built 1950

Last Sale Price
$108,000
Last Sale Date
Jun 8, 2012

Property Information

Block585
Lot2
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page26H

Building Details

Building Class15
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage676
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$187,800
81%
Improvement Value:$43,800
19%
Total Assessment$231,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,314+2.2%
2024$5,202+20.1%
2023$4,331+5.0%
2022$4,125-11.8%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$108,000
DeedBook 3292, Page 106

Property Built

Built

Year Built: 1950