Skip to content

78 Barry Dr N

Highland Lakes, NJ 07422

Last Sale Date
Mar 16, 2000

Property Information

Block90
Lot4
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page10E

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$17,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$17,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$603-41.9%
2024$1,037-1.5%
2023$1,053+5.1%
2022$1,002-5.2%
Property History

Property Sale

Sale
$291,000
DeedBook 2446, Page 89