Skip to content

80 Barry Dr N

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1969

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 22, 2006

Property Information

Block90
Lot5
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page10E

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,008
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$172,800
61%
Improvement Value:$109,500
39%
Total Assessment$282,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,332+7.6%
2024$5,886+1.8%
2023$5,780+3.4%
2022$5,590+8.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1969