Property Sale
SaleMulti
$137,000
From:
To:
Sq Ft998DeedBook 5996, Page 213NU CodeOther non-arm's-length (26)Recorded3/24/2014
From:
To:
Year Built: 1948
Linden, NJ 07036
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $7,032 | +2.2% |
| 2024 | $6,878 | -1.0% |
| 2023 | $6,949 | +0.5% |
| 2022 | $6,912 | +0.3% |
From:
To:
Year Built: 1948
1927 Mildred Ave
Residential
1119 E Blancke St
Residential
927 S Park Ave
Residential
2013 Fay Ave
Residential
1917b Mildred Ave
Residential