Skip to content

615 Sherwood Parkway

Mountainside, NJ 07092

Last Sale Date
Jan 12, 2021

Property Information

Block20
Lot3
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityMountainside Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2SB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$705,100
58%
Improvement Value:$517,900
42%
Total Assessment$1,223,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2026$257-99.0%
2025$25,072+3.1%
2024$24,313+1.2%
2023$24,020-11.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3365, Page 978