Skip to content

384 Sullivan Ct

Rahway, NJ 07065

Built 1960

Last Sale Price
$49,000
Last Sale Date
Dec 14, 1977

Property Information

Block261
Lot13
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,158
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,900
41%
Improvement Value:$85,800
59%
Total Assessment$144,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,465+3.3%
2024$10,128+3.3%
2023$9,808+0.4%
2022$9,770+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$49,000
DeedBook 3127, Page 207

Property Built

Built

Year Built: 1960