Skip to content

365 Berthold Ave

Rahway, NJ 07065

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 30, 2011

Property Information

Block49
Lot6
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,158
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,500
45%
Improvement Value:$80,100
55%
Total Assessment$145,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,782+3.3%
2024$10,442+3.2%
2023$10,121+0.4%
2022$10,083+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955