Skip to content

376 Russell Ave

Rahway, NJ 07065

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 10, 2018

Property Information

Block49
Lot3
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRahway City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionF&G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,516
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,600
41%
Improvement Value:$103,700
59%
Total Assessment$176,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,055+3.2%
2024$12,644+3.2%
2023$12,255+0.4%
2022$12,209+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955