Skip to content

158 Maple St

Roselle Park, NJ 07204

Built 1964

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Aug 10, 1999

Property Information

Block707
Lot18
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2SF2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,848
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,600
47%
Improvement Value:$115,000
53%
Total Assessment$218,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,664+2.5%
2024$9,426+4.8%
2023$8,993+0.7%
2022$8,932+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964