Skip to content

124 Union Road

Roselle Park, NJ 07204

Built 1912

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 16, 2004

Property Information

Block911
Lot25
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,344
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,400
42%
Improvement Value:$121,100
58%
Total Assessment$209,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,262+2.5%
2024$9,034+4.8%
2023$8,619+0.7%
2022$8,560+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1912