Skip to content

318 Clay Ave E

Roselle Park, NJ 07204

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 23, 2025

Property Information

Block1011
Lot11
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF1AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,358
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$118,500
47%
Improvement Value:$134,400
53%
Total Assessment$252,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,931+2.6%
2024$10,655+4.9%
2023$10,154+0.7%
2022$10,083+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920