Skip to content

668 No Michigan Ave

Union, NJ 07083

Commercial

Last Sale Price
$690,000
Last Sale Date
Nov 15, 2002

Property Information

Block3306
Lot2
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionM1 1/2S
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,000
39%
Improvement Value:$27,700
61%
Total Assessment$45,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,214+3.1%
2024$9,903+6.2%
2023$9,327+2.0%
2022$9,141+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$690,000
DeedBook 5347, Page 653

Property Sale

Sale
$410,000
DeedBook 3598, Page 222