Skip to content

2410 Route 22,East

Union, NJ 07083

Last Sale Date
Oct 19, 2012

Property Information

Block3306
Lot4
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionCB1S
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,000
36%
Improvement Value:$112,000
64%
Total Assessment$175,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$39,114+3.1%
2024$37,921+6.2%
2023$35,716+2.0%
2022$35,004+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0