Skip to content

2734 Carol Rd

Union, NJ 07083

Built 1928

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 19, 1992

Property Information

Block4504
Lot19
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2SFG2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,600
41%
Improvement Value:$23,900
59%
Total Assessment$40,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,052+3.1%
2024$8,776+6.2%
2023$8,266+2.0%
2022$8,101+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1928