Skip to content

4 Bertha AveVauxhall, NJ 07088

Built 1930

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block4707
Lot10
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,900
27%
Improvement Value:$13,100
73%
Total Assessment$18,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,023+3.1%
2024$3,900+6.2%
2023$3,674+2.0%
2022$3,600+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1930