Skip to content

24 Tamaques Way

Westfield, NJ 07090

Built 1951

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 7, 2026

Property Information

Block5201
Lot25
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityWestfield Town
Tax Map Page1951

Building Details

Building Class18
Description2.5S-F-L-AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,634
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$380,800
52%
Improvement Value:$358,200
48%
Total Assessment$739,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,642+2.1%
2024$16,302+2.0%
2023$15,985+0.2%
2022$15,948+0.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$157,000
DeedBook 3632, Page 331

Property Built

Built

Year Built: 1951