Skip to content

247 Lows Hollow Road

Stewartsville, NJ 08886

Built 1949

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 14, 2004

Property Information

Block90
Lot22
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityLopatcong Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
ZoningR5/2
Sq Footage1,624
Acreage4.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$126,100
55%
Improvement Value:$102,600
45%
Total Assessment$228,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,831+4.5%
2024$6,539-3.6%
2023$6,786+8.4%
2022$6,258-0.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1949