Skip to content

10 Miller Ave

Washington, NJ 07882

Built 1953

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 22, 2024

Property Information

Block2
Lot12
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityWashington Boro
Tax Map Page2

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R-1AG
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage1,448
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,600
33%
Improvement Value:$100,700
67%
Total Assessment$149,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,088+8.4%
2024$7,464+2.6%
2023$7,275-2.4%
2022$7,455+0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$67,563
DeedBook 812, Page 62

Property Built

Built

Year Built: 1953