Skip to content

111 Harding Drive

Washington, NJ 07882

Built 1959

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Jul 23, 1999

Property Information

Block71
Lot5
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityWashington Boro
Tax Map Page6

Building Details

Building Class17
Description1S-AL-R-1AG
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,800
42%
Improvement Value:$69,000
58%
Total Assessment$118,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,635+8.1%
2024$6,138+2.5%
2023$5,988-2.3%
2022$6,131+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959