Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6744 Washington AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234
Vacant Land
Love it? Save it.
track changes
Overview
Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 21, 2025
Property Information
Block1048
Lot113
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.92
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$109,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$109,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $3,683 | +0.2% |
| 2024 | $3,676 | -0.4% |
| 2023 | $3,691 | +1.8% |
| 2022 | $3,625 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.