Skip to content

6742 Washington AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 21, 2025

Property Information

Block1048
Lot114
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$89,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$89,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,005+0.2%
2024$3,000-0.4%
2023$3,012+1.8%
2022$2,958+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$30,000
DeedBook 3433, Page 284