Skip to content

23 Stafford AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$60,000
Last Sale Date
Mar 8, 2019

Property Information

Block1048
Lot30
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9A

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage---
Acreage4.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$32,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,073+0.2%
2024$1,071-0.4%
2023$1,076+1.8%
2022$1,056+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$60,000

To:

DeedBook 14579, Page 14986

Property Sale

Sale
$55,000

To:

DeedBook 6099, Page 55