Skip to content

6772 Washington AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Date
Jun 29, 2023

Property Information

Block1048
Lot94
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$23,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$23,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2024$777-0.4%
2023$780+1.8%
2022$766+2.8%
2021$745+2.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$49,000

To:

DeedBook 14915, Page 80Recorded1/4/2021

Property Sale

Sale
$10,200

To:

DeedBook 4275, Page 311