Skip to content

36 Windsor DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1984

Last Sale Price
$107,000
Last Sale Date
Jun 18, 1998

Property Information

Block1301
Lot23
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5F

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage1,352
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,800
38%
Improvement Value:$96,200
62%
Total Assessment$155,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,949+5.5%
2024$4,689-0.5%
2023$4,711+2.0%
2022$4,617+3.1%
Property History

Property Sale

Sale
$107,000

To:

Sq Ft1,352DeedBook 6327, Page 202

Property Built

Built

Year Built: 1984