Skip to content

6422 Black Horse PikeEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 3, 2025

Property Information

Block1303
Lot47
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page22A

Building Details

Building Class10
DescriptionWAREHOUSE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage7.49

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$387,800
42%
Improvement Value:$535,200
58%
Total Assessment$923,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$30,957+0.2%
2024$30,902-0.4%
2023$31,031+1.8%
2022$30,468+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$330,000

To:

DeedBook 6187, Page 270