Skip to content

110 Waverly RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2008

Last Sale Price
$475,059
Last Sale Date
Nov 7, 2007

Property Information

Block1815
Lot17
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,307
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,700
15%
Improvement Value:$258,800
85%
Total Assessment$304,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,213+0.2%
2024$10,195-0.4%
2023$10,237+1.8%
2022$10,052+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

Sale
$475,059

To:

Sq Ft3,307DeedBook 12735, Page 3919