Skip to content

103 Bristol RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2006

Last Sale Price
$292,179
Last Sale Date
Oct 27, 2006

Property Information

Block1815
Lot8
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,379
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,500
18%
Improvement Value:$200,900
82%
Total Assessment$245,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,231+0.2%
2024$8,216-0.4%
2023$8,250+1.8%
2022$8,101+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$292,179

To:

Sq Ft2,379DeedBook 12473, Page 9557

Property Built

Built

Year Built: 2006