Skip to content

17 Driftwood DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1972

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block1914
Lot12
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10B

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage1,367
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,800
33%
Improvement Value:$94,700
67%
Total Assessment$140,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,712+0.2%
2024$4,704-0.4%
2023$4,724+1.8%
2022$4,638+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1972