Skip to content

2 Driftwood DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1963

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 9, 1999

Property Information

Block1915
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10B

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage760
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,700
44%
Improvement Value:$58,200
56%
Total Assessment$103,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,485+0.2%
2024$3,479-0.4%
2023$3,493+1.8%
2022$3,430+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963