Skip to content

115 Windwood DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2013

Last Sale Price
$169,900
Last Sale Date
Apr 8, 2013

Property Information

Block2509
Lot22
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,344
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,200
24%
Improvement Value:$131,100
76%
Total Assessment$173,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,812+0.2%
2024$5,802-0.4%
2023$5,826+1.8%
2022$5,721+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$169,900

To:

Sq Ft1,344DeedBook 13582, Page 24994

Property Built

Built

Year Built: 2013