Skip to content

25 Atlas Lane RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1988

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Feb 20, 2019

Property Information

Block2902
Lot26
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11E

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage960
Acreage3.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,300
43%
Improvement Value:$84,700
57%
Total Assessment$148,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,964+0.2%
2024$4,955-0.4%
2023$4,976+1.8%
2022$4,885+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$155,000

To:

Sq Ft960DeedBook 14572, Page 12364

Property Built

Built

Year Built: 1988