Skip to content

207 Lily RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2010

Last Sale Price
$266,040
Last Sale Date
Nov 23, 2010

Property Information

Block3323
Lot103
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,002
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,400
25%
Improvement Value:$184,200
75%
Total Assessment$245,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,987+0.2%
2024$7,973-0.4%
2023$8,007+1.9%
2022$7,857+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$266,040

To:

Sq Ft2,002DeedBook 13226, Page 70205

Property Built

Built

Year Built: 2010