Skip to content

213 Lily RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2010

Last Sale Price
$153,000
Last Sale Date
Oct 3, 2016

Property Information

Block3323
Lot107
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,187
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,600
31%
Improvement Value:$132,600
69%
Total Assessment$192,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,446+0.2%
2024$6,435-0.4%
2023$6,462+1.8%
2022$6,345+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$153,000

To:

Sq Ft1,187DeedBook 14154, Page 66722

Property Sale

Sale
$205,990
DeedBook 13107, Page 7663

Property Built

Built

Year Built: 2010