Skip to content

215 Lily RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2011

Last Sale Price
$251,668
Last Sale Date
Sep 30, 2011

Property Information

Block3323
Lot108
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,710
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,600
27%
Improvement Value:$163,700
73%
Total Assessment$223,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,489+0.2%
2024$7,476-0.4%
2023$7,507+1.8%
2022$7,371+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$251,668

To:

Sq Ft1,710DeedBook 13344, Page 58096

Property Built

Built

Year Built: 2011