Skip to content

21 White Oak DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2006

Last Sale Price
$423,800
Last Sale Date
Dec 27, 2006

Property Information

Block3907
Lot29
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,576
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$68,200
19%
Improvement Value:$290,700
81%
Total Assessment$358,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,038+0.2%
2024$12,016-0.4%
2023$12,066+1.8%
2022$11,847+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$423,800

To:

Sq Ft3,576DeedBook 12521, Page 1768

Property Built

Built

Year Built: 2006