Skip to content

133 Bonita DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1998

Last Sale Price
$475,900
Last Sale Date
Feb 19, 2026

Property Information

Block4007
Lot92
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage1,902
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,800
25%
Improvement Value:$165,600
75%
Total Assessment$221,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,426+0.2%
2024$7,412-0.4%
2023$7,443+1.8%
2022$7,308+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$475,900

To:

DeedBook 15897, Page 15411

Property Sale

Sale
$256,000

To:

Sq Ft1,902DeedBook 7612, Page 33464

Property Sale

Sale
$183,200

To:

Property Built

Built

Year Built: 1998

Property Sale

Sale
$36,000

To: