Skip to content

204 Churchill DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2007

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 17, 2016

Property Information

Block5216
Lot4
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,790
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,400
20%
Improvement Value:$244,000
80%
Total Assessment$304,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,210+0.2%
2024$10,191-0.4%
2023$10,234+1.8%
2022$10,048+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$414,503
DeedBook 12673, Page 74495

Property Built

Built

Year Built: 2007

Property Sale

Sale
$969,234
DeedBook 12455, Page 3000