Skip to content

64 Shoreline RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2011

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 23, 2024

Property Information

Block5432
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,896
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
23%
Improvement Value:$169,700
77%
Total Assessment$219,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,369+0.2%
2024$7,356-0.4%
2023$7,386+1.8%
2022$7,252+2.8%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$236,116

To:

DeedBook 13372, Page 71999

Property Sale

Sale
$76,750

To:

DeedBook 13343, Page 57649

Property Built

Built

Year Built: 2011

Property Sale

Sale
$818,400

To:

DeedBook 12846, Page 44327

Property Sale

Sale
$12,844,000
DeedBook 7663, Page 10534

Property Sale

Sale
$12,844,000

To:

DeedBook 7663, Page 10534